Jak na čištění optiky

Tipy, jak vyčistit brýle. Nevíte, jak nejlépe vyčistit své brýle nebo jinou optiku? Přečtěte si naše rychlé tipy, jak na to.

Tip č.1 Jak nejlépe vyčistit brýle?

Brýle čistěte pravidelně, vždy použijte jemnou tkaninu z mikrovlákna, nikdy nepoužívejte papírové utěrky nebo jiné materiály. Zabráníte tak mikroškrábancům, které by poškodily povrch skel. Na čištění použijte přiměřené množství přípravku Opticlean (většinou jsou dostačující 2 stisky pumpičky na každé sklo). Vzniklou tekutinou jemně vyleštěte povrch skel do sucha.

Tip č.2 Jak čistit mobilní telefon?

Čas od času je vhodné vyčistit předměty, které se bezprostředně dotýkají vaší kůže.

Bakterie, všude samé bakterie…

Věděli jste například, že na mobilním telefonu se nachází více bakterií než na záchodovém prkénku? Pravděpodobně totiž více péče věnujete své toaletě než právě svému mobilnímu telefonu. Přitom telefon pravděpodobně držíte ve své ruce častěji než cokoliv jiného. Vzpomenete si, kdy naposledy jste vyčistili váš telefon nějakou desinfekcí?

Bakterie na telefonu často ulpívají z nemytých rukou, protože na telefon saháte prakticky kdykoliv. Bakterie z telefonu poté snadno přenesete na obličej. Pokud trpíte na akné, je možné, že si tímto stav své pokožky zhoršujete. Bakterie z obličeje poté snadno putují přes sliznice do vašeho organismu.

Pokud svůj telefon vyčistíte alespoň občas, prokážete svému tělu nemalou službu.

Jak tedy vyčistit váš mobilní telefon?

Vypněte mobilní telefon. Naneste Opticlean na střed displeje, obvykle postačí 2 stisky pumpičky. Utěrkou z mikrovlákna rozetřete sprej do sucha po celém displeji. Sprej je možné nanést i na plastové či kovové části mobilního telefonu, dbejte ovšem, aby se sprej nedostal dovnitř telefonu. Vyhněte se tedy spárám a jiným otvorům. Nezapomeňte očistit i kameru. Opět pomocí utěrky z mikrovlákna lehkým přejetím.

Tip č.3 Čištění šperků bez chemikálií

Opticlean lze použít na vyčištění šperků. Perly a korály ale čistit s Opticleanem nesmíte, došlo by k jejich poškození, neboť jejich uhličitanová struktura reaguje s přírodními kyselinami obsaženými v Opticleanu.

Postup

V případě užití pro čištění šperků a cenností vložíme do nezředěného roztoku šperk (popř. drahý kámen) na dobu 4-6 hodin. Poté šperk vyjmeme, očistíme kartáčkem a vyleštíme.

Tip č.4 Jak omezit zamlžování brýlí

Výrobek Opticlean výrazně omezuje zamlžování brýlí, proto našel svoji popularitu i mezi lyžaři a potápěči. Pro optimální účinek naneste Opticlean na celý povrch brýlí, rozleštěte a nechejte zaschnout. Jakmile se brýle začnou opět zamlžovat, postup zopakujte. Brýle je vhodné čistit přibližně 3x týdně, s přihlédnutím k jejich čistotě.